החזרי מס וייעוץ

החזרי מס

השירות ניתן ידי רואה חשבון

ייעוץ מס לפרישה

השירות ניתן ידי רואה חשבון

תכנון פרישה מהו?

הגיל שאדם פורש לפנסיה מהווה נקודת ציון משמעותית בחייו לא רק מהבחינה האינדיבידואלית של כל אדם ואדם אלא גם ובעיקר מהבחינה של המשך בטחון פיננסי וכלכלי שיישמר לאורך תקופת חייו של הפורש בתקופת הפנסיה כמו שהיה לו בעת היותו עובד.
מה כולל תהליך תכנון הפרישה?
תהליך תכנון הפרישה כולל בתוכו סקירת כל המקורות הכספיים העומדים או הקיימים לאדם המועמד לפרישה.
מקורות כספיים כגון: תכניות חיסכון בבנקים, תכניות גמל בחברות הביטוח, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה ותיקות וחדשות . המכנה המשותף לכל המקורות הכספיים הללו הינם שאלו תכניות חיסכון  לרוב לטווח הארוך כאשר הייעוד שלהם הינו חיסכון לעת פרישה.
חלק ממקורות הכספיים הללו ניתנים למשיכה חד פעמית- משיכה הונית ללא מס. כמובן, בהתקיים עמידה בתנאי הקרן ו/או עמידה בתנאי המחוקק שנקבעו לתוכנית. והחלק האחר של המקורות הכספיים הללו הינו ייעוד לקצבה, תשלום פנסיה חודשית קבועה בעת הגעה לגיל הפרישה.
כל מטרת תהליך תכנון הפרישה הינו מקסום הנטו של המקורות הכספיים העומדים לפורש לכספיים הוניים ולכספים קצבתיים ע”י קבלת החלטות נכונות באמצעות תכנון מס נכון, תמהילי נכסים וכיסויים ביטוחים נדרשים.
מי צריך תכנון פרישה?
באופן כללי ניתן לומר שתכנון פרישה ראוי וחשוב לרוב האנשים הנמצאים לפני פרישה. פוטנציאל החיסכון במס כתוצאה מתהליך תכנון פרישה גדול יותר ככל שתיק חסכונותיו של הפורש גדול יותר. בדר”כ לרוב את תהליך תכנון הפרישה מומלץ לבצע החל מגיל 55 ועד סמוך למועד הפרישה.
אך גם פעמים רבות תכנון פרישה מתבצע גם בגילאים מוקדמים יותר, בגילאי ה- 30+, וזאת לדוג’ כאשר מדובר בעובד הנמצא בין עבודות קרי, פרש ממקום עבודה מסוים ומחפש מקום עבודה אחר (או שאפילו לוקח לעצמו הפסקת עבודה קטנה), ומקבל כספי פיצויים או מענקים כאלו ואחרים גבוהים או מוגדלים (לדוג’ עקב תוכנית התייעלות כזו או אחרת בחברה שפרש ממנה) ולרוב נעשים שני דברים. האחד מהם משיכת הפיצויים ללא מס (עד התקרה הקבועה בחוק) דבר שיכול לפגוע כמעט בוודאות בו בעת הגעתו לגיל הפרישה בפטור על הפנסיה. והדבר השני תשלום מס גבוה על חלק הפיצויים שמעל התקרה. כאשר בשני המצבים הללו ניתן לחסוך תשלום מס גבוה זה באמצעות פריסה של המס ( מספיק שצפי ההכנסות נמוך בשנת ההימצאות בין עבודות ועל אחת כמה וכמה בשנים הבאות) ו/או לבצע רצף פיצויים עם המעסיק הבא. וכך בפעולות פשוטות למדיי ניתן למקסם את הנטו לפורש.
בתהליך זה ניתן להיוועץ באמצעות משרד רו”ח המלווה אותנו עסקית. משרד המתמקצע בתחום, רו”ח מתחום המס שייצג אותך ברשויות המס להשגת האישורים הרלוונטיים, אובייקטיבי וללא ניגוד עיניינים.
כיצד נפגשים?
פגישה ראשונה- לאחר איסוף הנתונים אודות הנכסים והחסכונות שלך נבחן את צרכיך (בריאותיים, אישיים וכלכליים) וציפיותיך בכל הקשור להתנהלות הפיננסית בעתיד.
פגישה שניה- הצגת תוכנית הפרישה האולטימטיבית לפורש והוצאת לפועל לפי המידע שהתקבל הכוללת את הנושאים הבאים:
  • ההכנסה החודשית הצפויה ממוצרים פנסיוניים בקרנות הפנסיה החדשות והוותיקות.
  • קצבת הזקנה מביטוח לאומי.
  • משיכת הכספים הניתנים למשיכה הונית ללא מס.
  • תכנון חבות המס של הפורש לאורך שנות הפרישה תוך הגדלת החיסכון נטו ע”י צמצום תשלום המס לאורך השנים.

 

תן לנו לנווט איתך

לשיחה עם נציג - חייגו עכשיו!

או השאירו פרטים בתחתית העמוד ואנחנו נחזור אליכם

שעות פעילות

יום א’:                   17:00 – 09:00
יום ב’:                   17:00 – 09:00
יום ג’:                   15:00 – 09:00
יום ד’:                   17:00 – 09:00
יום ה’:                   17:00 – 09:00
ערבי חג ויום ו’:       12:00 – 09:00

צור קשר

נשמח לסייע לכם בכל עניין. אנא מלאו את הטופס ונדאג ליצור עמכם קשר במהלך 24 השעות הקרובות.