צה"ל 99, אשקלון

קומה שלישית ת.ד 86

07-33712106

טלפון

ראשון-חמישי

9:00-17:00

כל עובד בישראל מחויב בתשלום מס על ההכנסה שלו. עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם העובד משלם במהלך השנה מס גבוה יותר מכפי שהוא אמור לשלם – כך שמגיעים לו החזרי מס בצורה רטרואקטיבית. למעלה ממחצית מהעובדים השכירים במשק זכאים להחזרים, אולי גם אתם?

החזרי מס

כל עובד בישראל מחויב בתשלום מס על ההכנסה שלו. עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם העובד משלם במהלך השנה מס גב

מהם החזרי מס?

החזרי מס הם תשלומים שעובדים יכולים לקבל בחזרה מהמדינה – במידה ובסוף שנת המס התברר כי הם שילמו מס גבוה יותר מכפי שהיו אמורים לשלם. מקרים אלו קורים בעיקר כאשר במהלך שנת המס מתרחשים שינויים בחייו של העובד (שינויים במצבו הבריאותי, במצבו הכלכלי, במצבו המשפחתי, במצבו התעסוקתי ועוד) – אשר מזכים אותו בנקודות זכות במס הכנסה.

הנתון המדהים הוא שלמעלה ממחצית מהעובדים השכירים במשק זכאים להחזרים וכלל אינם מודעים לכך! בקופת המדינה יושבים למעלה ממיליארד שקלים בדמות החזרים, שרק מחכים שיאספו אותם. אם אתם עובדים שכירים, ייתכן שגם אתם זכאים להחזרי מס.

אילו נסיבות עשויות לזכות אתכם בהחזרי מס?

רשויות המס מעניקות נקודות זיכוי במס במגוון של נסיבות חיים ושינויים שהתרחשו בחיי העובדים. בין היתר, ניתן לקבל החזרי מס בגין פדיון קופת גמל וקופות פנסיוניות אחרות לפני המועד הרשמי. כל עובד בישראל, הן שכיר והן עצמאי, מפריש מהכנסתו לקופות פנסיה – ולכן זהו החזר מס שעשוי להיות רלוונטי לכל אחד מהעובדים במשק (כל עוד פדיון הקופה התבצע לפני המועד הרשמי). ישנם תחומים נוספים שבהם תוכלו לקבל החזרים:

בתחום הבריאותי: ישנם החזרים לחולים במחלה קשה, לעובדים בעלי קרוב משפחה סיעודי, לרכישת ציוד המסייע לחירשים וכבדי שמיעה, לבעלי נכות או עיוורון ועוד.

בתחום התעסוקתי: קיימים החזרים בגין שינויי שכר, בגין הפסקות בעבודה, עקב חילופי עבודות, עקב קבלת פיצויים, עקב פיטורים ועוד.

בתחום המשפחתי: החזרים לזוגות נשואים, לידועים בציבור, להורים לילדים עם צרכים מיוחדים או בעלי לקות למידה, להורים שמשלמים מזונות, למשפחות חד הוריות ועוד.

ניתן לראות שכמעט כל אחד ואחת יוכלו למצוא לפחות פרמטר אחד, שרלוונטי לחיים שלהם ודרכו ייתכן ויהיו זכאים לקבל החזרים מהמדינה!

כיצד תוכלו לדעת האם אתם זכאים להחזרים?

הדרך המקצועית והאפקטיבית ביותר לדעת האם אתם זכאים לקבל החזרים, היא להתייעץ עם רואה חשבון החזרים או גורם מקצוע אחר שמתמחה בתחום החזרי המס. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא מפספסים אף פרמטר או שינוי שהתרחש בחייכם, אשר יש לו פוטנציאל להעניק לכם החזרים מהמדינה. הסכום הממוצע שאותו מקבלים בהחזר מס עומד על כ- 8,000 ₪, כך שלכל עובד יש סיבה טובה לכל הפחות לבדוק את זכאותו. תהליך הבדיקה הוא פשוט ומהיר, ומי יודע – אולי תוכלו להרוויח כמה אלפי שקלים!

שוחח עם נציג
שלום, אפשר לעזור?
ברוכים הבאים לאדם סוכנות לביטוח.
אנו זמינים גם ב-Whatsapp, לחץ כאן כדי להתחיל לשוחח עם נציגנו.